Ден преди старта на Евро 2024 в Германия, това е темата, която ще измести всички останали от водещите новини. Най-голямото футболно събитие на годината започва в петък вечер с мача Германия - Шотландия (22:00 часа) в Мюнхен, а след това до 14 юли чакаме решаването на въпрос №1: Кой ще е новият шампион на континента?

Отборите са 24, разпределени в 6 групи. Ще има 7 дни с по три мача на ден от 16:00, 19:00 и 22:00 часа още в началото на турнира. След това за финалния кръг от групите ще гледаме и по 4 на ден (два по два в един и същ час - 19:00 и 22:00).

Форматът е добре познат - за елиминациите се класират 16 от 24 тима. Победителите, вторите и четирите най-добри трети отбори в групите продължават във втората фаза. Там следват осминафинали, четвъртфинали, полуфинал и финал, с което общият брой мачове става 51.

Откриването е в Мюнхен, финалът - в Берлин.

Телевизионното излъчване у нас - то е отново съвместно на БНТ и Нова.

Снимка: Getty images

Групите:

А - Германия, Унгария, Швейцария, Шотландия

В - Испания, Хърватия, Италия, Албания

С - Англия, Дания, Сърбия, Словения

D - Франция, Нидерландия, Полша, Австрия

Е - Белгия, Словакия, Румъния, Украйна

F - Португалия, Турция, Чехия, Грузия.

Програмата

14 юни, 22:00 часа Германия - Шотландия (Мюнхен, група А) - NOVA, DIEMA SPORT 3 / БНТ 1, БНТ 3

15 юни, 16:00 часа Унгария - Швейцария (Кьолн, група А) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

15 юни, 19:00 часа Испания - Хърватия (Берлин, група В) - БНТ 1, БНТ 3

15 юни, 22:00 часа Италия - Албания (Дортмунд, група В) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

16 юни, 16:00 часа Полша - Нидерландия (Хамбург, група D) - БНТ 1, БНТ 3

16 юни, 19:00 часа Словения - Дания (Щутгарт, група С) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

16 юни, 22:00 часа Сърбия - Англия (Гелзенкирхен, група С) - БНТ 1, БНТ 3

17 юни, 16:00 часа Румъния - Украйна (Мюнхен, група Е) - БНТ 1, БНТ 3

17 юни, 19:00 часа Белгия - Словакия (Франкфурт, група Е) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

17 юни, 22:00 часа Австрия - Франция (Дюселдорф, група D) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

18 юни, 19:00 часа Турция - Грузия (Дортмунд, група F) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

18 юни, 22:00 часа Португалия - Чехия (Лайпциг, група F) - БНТ 1, БНТ 3

19 юни, 16:00 часа Хърватия - Албания (Хамбург, група В) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

19 юни, 19:00 часа Германия - Унгария (Щутгарт, група А) - БНТ 1, БНТ 3

19 юни, 22:00 часа Шотландия - Швейцария (Кьолн, група А) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

20 юни, 16:00 часа Словения - Сърбия (Мюнхен, група С) - БНТ 1, БНТ 3

20 юни, 19:00 часа Дания - Англия (Франкфурт, група С) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

20 юни, 22:00 часа Испания - Италия (Гелзенкирхен, група В) - NOVA, DIEMA SPORT 3 / БНТ 1, БНТ 3

21 юни, 16:00 часа Словакия - Украйна (Дюселдорф, група Е) - БНТ 1, БНТ 3

21 юни, 19:00 часа Полша - Австрия (Берлин, група D) - БНТ 1, БНТ 3

21 юни, 22:00 часа Нидерландия - Франция (Лайпциг, група D) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

22 юни, 16:00 часа Грузия - Чехия (Хамбург, група F) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

22 юни, 19:00 часа Турция - Португалия (Дортмунд, група F) - БНТ 1, БНТ 3

22 юни, 22:00 часа Белгия - Румъния (Кьолн, група Е) - БНТ 1, БНТ 3

23 юни, 22:00 часа Швейцария - Германия (Франкфурт, група А) - DIEMA, DIEMA SPORT 3; Шотландия - Унгария (Щутгарт, група А) - БНТ 1, БНТ 3

24 юни, 22:00 часа Албания - Испания (Дюселдорф, група В) - DIEMA, DIEMA SPORT 3; Хърватия - Италия (Лайпциг, група В) - БНТ 1, БНТ 3

25 юни, 19:00 часа Нидерландия - Австрия (Берлин, група D) - DIEMA, DIEMA SPORT 3; Франция - Полша (Дортмунд, група D) - БНТ 1, БНТ 3

25 юни, 22:00 часа Англия - Словения (Кьолн, група С) - DIEMA, DIEMA SPORT 3; Дания - Сърбия (Мюнхен, група С) - БНТ 1, БНТ 3

26 юни, 19:00 часа Словакия - Румъния (Франкфурт, група Е) - DIEMA, DIEMA SPORT 3; Украйна - Белгия (Щутгарт, група Е) - БНТ 1, БНТ 3

26 юни, 22:00 часа Грузия - Португалия (Гелзенкирхен, група F) - DIEMA, DIEMA SPORT 3; Чехия - Турция (Хамбург, група F) - БНТ 1, БНТ 3.

Осминафинали

Мач 38: 29 юни, 19:00 часа Втори в група А - втори в група В (Берлин) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

Мач 37: 29 юни, 22:00 часа Победител група А - втори в група С (Дортмунд) - БНТ 1, БНТ 3

Мач 40: 30 юни, 19:00 часа Победител група С - трети от група D/E/F (Гелзенкирхен) - БНТ 1, БНТ 3

Мач 39: 30 юни, 22:00 часа Победител група В - трети от група A/D/E/F (Кьолн) - NOVA, DIEMA SPORT 3

Мач 42: 1 юли, 19:00 часа Втори в група D - втори в група Е (Дюселдорф) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

Мач 41: 1 юли, 22:00 часа Победител група F - трети в група A/B/C (Франкфурт) - БНТ 1, БНТ 3

Мач 43: 2 юли, 19:00 часа Победител група Е - трети в група A/B/C/D (Мюнхен) - БНТ 1, БНТ 3

Мач 44: 2 юли, 22:00 часа Победител група D - втори в група F (Лайпциг) - NOVA, DIEMA SPORT 3

Четвъртфинали

Мач 45: 5 юли, 19:00 часа Победител 39 - победител 37 (Щутгарт) - БНТ 1, БНТ 3

Мач 46: 5 юли, 22:00 часа Победител 41 - победител 42 (Хамбург) - NOVA, DIEMA SPORT 3

Мач 48: 6 юли, 19:00 часа Победител 40 - победител 38 (Дюселдорф) - DIEMA, DIEMA SPORT 3

Мач 47: 6 юли, 22:00 часа Победител 43 - победител 44 (Берлин) - БНТ 1, БНТ 3

Полуфинали

9 юли, 22:00 часа Победител 45 - победител 46 (Мюнхен) - NOVA, DIEMA SPORT 3

10 юли, 22:00 часа Победител 47 - победител 48 (Дортмунд) - БНТ 1, БНТ 3

Финал

14 юли, 22:00 часа в Берлин - NOVA, DIEMA SPORT 3 / БНТ 1, БНТ 3.

Снимка: Getty images

ИЗБРАНО
ИЗБРАНО