Момчетата на Любомир Герасимов се справиха по великолепен начин с напрежението в гостуването си в Женева и драматичният мач се разви изцяло в тяхна полза.

Шаноа поведе с три точки до първото техническо прекъсване, но Габрово се стабилизира в оставащата част от гейма и спечели с допълнително разиграване.

Швейцарците не допуснаха тази грешка през втория гейм и изравниха резултата, но в третия българите стигнаха до нов обрат и победа.

В решителната част Габрово поведе с 8:3 и не изпусна аванса до самия край, за да вземе победа преди реванша, насрочен за следващата седмица. След като спечелиха мача за едва 114 минути, играчите от Габрово станаха единственият български участник с тази фаза.

По-рано през седмицата ЦСКА загуби от чешкия Дукла с 0:3 (23:25, 20:25, 17:25), докато Левски отстъпи с 1:3 (22:25, 25:18, 21:25, 23:25) на гръцкия Олимпиакос, припомни БТА