Играчът на гостите искаше да докаже пред някои от бившите си съотборници, че не все още го бива да играе за Пирин, но не успя да впечатли с представянето си.

Волейболистите на Пирин играха настървено и заслужено спечелиха срещу представителя на България в Чалъндж Къп. Единствено във втория гейм пиринци се поизпотиха и загубиха, но стигнаха до два мачбола при условие, че губеха с 10:16.

Най-резултатен с 20 точки бе Йордан Желязков (3 аса, 2 блокади, 39 % в нападение). 15 добави капитанът Благовест Катранджиев (3 аса, 48 % в атака). Така КВК остава на трето място в класирането с актив от 17 точки, а Пирин се изкачи на четвърто също със 17 точки, но с по-лош точков коефициент, информира Novsport.

Отборът от Габрово обаче има още един отложен мач - срещу шампиона Марек Юнион-Ивкони (Дупница), който ще се изиграе в четвъртък.

Пирин Разлог - КВК Габрово 3:1 (25:22; 27:29; 25:18; 25:16).