Така възпитаниците на Стойчев ще защитават трофея, който спечелиха от този турнир през миналия сезон, по време на финалната четворка в Милано. За Тренто най-резултатен беше Ян Щокър с 25 точки. Капитанът Матей Казийски добави 14 точки. Другият българин в тима - Николай Учиков не се появи в игра, съобщи БТА.

На полуфинала в събота, 29 декември, Итас Тренто ще играе срещу Тоно Калипо (Вибо Валенция), който отстрани Бре Банка Ланути (Кунео) с 3:0 (25:22, 33:31, 25:20) гейма.

За Кунео българинът Цветан Соколов завърши с 6 точки. Съперникът на КВК Габрово (Габрово) в турнира за Купата на Претендентите - Копра Елиор (Пиаченца) отпадна на четвъртфинал за Купата на Италия след загуба с 2:3 (25:22, 25:22, 18:25, 18:25, 6:15) гейма от Каза (Модена). Капитанът на Пиаченца Христо Златанов реализира 17 точки.