Българските волейболисти Матей Казийски и Николай Учиков спечелиха турнира за Купата на Италия, след като Тренто се наложи над шампиона Лубе Банка Мачерата с 3:1 гейма (25:17, 25:16, 21:25, 25:23), във финала, който се игра в Милано. Отличен мач направи Матей Казийски, който бе в основата на повечето ключови отигравания за тима на Радостин Стойчев. Тренто поведе в резултата с 4:3 след точка на Матей Казийски, а първото техническо прекъсване дойде при 8:6 за Тренто. Волейболистите от Мачерата изравниха при 9:9 след три поредни точки, последната от която дойде от ас. След отлична игра на Казийски и компания през втората част на гейма, волейболистите на Трентино затвориха част при 25:17. Успехът във втория гейм дойде още по-категорично за Тренто – 25:16, въпреки че началните минути бяха за състава от Мачерата. Третата част бе за състава на шампионите, които се възползваха отлично от отпускането в редиците на тима на Радо Стойчев. Мачерата стигна до геймбол след атака на Иван Зайцев – 24:21. Нова мощна атака на Иван Зайцев донесе успеха на Лубе Банка в третата част с 25:21. Четвъртият гейм започна доста равностойно, като Матей направи 4:4 след отлична атака. Иван Зайцев прати топката в аут, което позволи на Тренто да поведе с 5:4. В началото на четвъртата част принудително на полето се появи българският диагонал Николай Учиков, който замени контузения Ян Щокър. Чудесна атака именно на Учиков по диагинала доведе нещата до 19:19. При 22:22 последва прекъсване от Радо Стойчев. При 24:24 за тренто на сервис застана Матей Казийски, който би началния удар в мрежата, но за негов късмет топката все пак я премина и тупна в полето на Лубе Бранка, реализрайки по този начин ас и донасяйки победата, а с нея и Купата за Стойчев и компания. За MVP в мача и във финалната четворка бе определен разпределителят на Трентино Рафаел, който направи 4 точки (2 аса, 1 блокада, 50 % в нападение). Най-резултатен за победителите бе капитанът Казийски със 17 точки (2 аса, 2 блокади, 46 % в нападение). Кубинецът Османи Хуанторена добави 12 (1 ас, 1 блокада, 50 % в атака). Центърът Емануеле Бирарели направи поредния си силен мач с 11 точки (5 аса, 75 % в нападение). Ники Учиков, който се появи като резерва, реализира 4 точки (67 % в атака), пише bgvolleyball.com. Най-добър за Лубе бе звездата на тима Иван Зайцев с 25 точки (5 аса, 59 % в нападение), като той не се отказа нито за миг да търси победата. 10 точки добави сръбският център Драган Станкович (4 аса, 50 % в нападение). Напрежение не липсваше по време на целия мач, след като във втория гейм при 17:10 главният съдия Даниеле Раписарда даде жълти картони на Казийски и на Драган Травица от Лубе заради спорове след съмнителен блокаут. В четвъртата част пък чешкият диагонал на Трентино Ян Щокр (11 точки, 1 ас, 48 % в нападение) контузи глезена си в опит да достигне трудна топка. Той бе сменен от Николай Учиков, а лекарите на Итас започнаха да превързват крака му с бинтове. Малко след това и центърът Митар Джурич се хвана за рамото, но стисна зъби и продължи на терена до края. Това бе 25-та поредна победа на Трентино, като по този начин приключиха по най-добрия начин 2012-а година.