Волейболистите на Левски Волей стигнаха до трети решителен четвъртфинален мач, след като победиха трудно с 3:2 (25:22, 25:18, 18:25, 17:25, 15:13) ЦСКА в зала Васил Симов и по този начин се реваншираха за загубата със същия резултат преди няколко дни в кв. Люлин. Левски успя да навакса изоставането и стигна до победата, а с това и до решителния трети мач, който е след два дни в зала Сиконко. Дербито със сигурност ще запомни младият разпределител на „червените“ Илия Николов, който днес навърши 16 години. На трибуните в зала Васил Симов бе селекционерът на България - италианският специалист Камило Плачи, както и капитанът на Лъвовете Тодор Алексиев, който е бивш играч на Левски. Да подкрепя брат си Василий срещу ЦСКА бе дошъл и Цветан Петров. Пирин Балканстрой (Разлог) също изравни четвъртфиналната серия с КВК Габрово (Габрово) от Суперлигата на България на 1:1 победи. Във втория мач вицешампионите разгромиха у дома волейболистите на Любомир Герасимов с 3:0 (25:16, 25:19, 25:22) след само 64 минути игра. Марек Юнион-Ивкони срещу Нефтохимик е първият полуфинал в Суперлигата на България. Дупничани победиха Арда (Кърджали) чисто и във втория мач от четвъртфиналния плейоф между двата тима и спечелиха серията с 2:0 победи. Пред около 800 зрители в зала Арпезос момчетата на Найден Найденов се наложиха над волейболистите на Иван Халачев с 3:0 (25:23, 25:23, 25:22). Нефтохимик 2010 победи гостуващия Монтана (Монтана) и във втория мач от четвъртфиналния плейоф между двата тима и спечелиха серията с 2:0 победи. Пред около 200 зрители в зала Младост Нефтохимик се наложи над момчетата на Северин Димитров с 3:0 (25:19, 25:21, 28:26). Информация на bgvolleyball.com