В първата среща българските волейболисти победиха гостите от Иран с 3:2.

Днешната среща бе последната контрола на българския национален отбор по волейбол за мъже преди мачовете му от световната лига. В петък и неделя България гостува на Франция в мачове от група "А" на световната лига.

Селекционерът Камило Плачи не направи промени в сравнение с петъчния мач и заложи на Георги Братоев и Цветан Соколов, Стоян Самунев и Виктор Йосифов в центъра и Тодор Алексиев и Тодор Скримов като посрещачи. На поста либеро отново бе Мартин Божилов, информира БТА.

Домакините спечелиха сравнително лесно първия гейм, но във втория гейм след доста грешки от начален удар и в атака отстъпиха с 16:25. Най-много емоции донесе четвъртият гейм, но в крайна сметка българите го спечелиха с 28:26, а с това и приятелския мач с 3:1.

Камило Плачи: Имаме нов национален отбор