Волейболистите на ЦСКА стартираха участието си в плейофите на Суперлигата с убедителна победа над Тетевен Волей. “Армейците“ се наложиха с чистото 3:0 за малко повече от час в зала “Васил Симов“ и така положиха основите на класиране за полуфиналите в първенството. Първият гейм премина под диктовката на “червените“, които в крайна сметка го затвориха на 19 точки. Гостите от Тетевен стартираха мобилизирано втората част и дълго време поддържаха равновение в резултата. В крайна сметка обаче по-високата класа на възпитаниците на Александър Попов си каза думата и геймът прикючи с 25:20 за ЦСКА. В третата част картината бе сходна и тетевенци дори водеха в голяма част от игровото време, преди армейците да обърнат резултата и със силна серия в края да затворят гейма и мача на 22 точки. Следващият сблъсък между двата тима е в понеделник в Тетевен. Серията се играе до две победи, като в случай на победа на Тетевен Волей във втория мач ще се играе трети двубой в зала “Васил Симов“. ЦСКА - Тетевен Волей 3:0 (25:19, 25:20, 25:22) ЦСКА: 2. Христо Цветанов, 7. Яни Георгиев, 9. Ивайло Стефанов (к), 11.