Хебър взе аванс във финалния плейоф в мъжкото първенство по волейбол на България. Отборът от Пазарджик победи с 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:17 ) у дома шампиона от миналия сезон Нефтохимик 2010.

Бургазлии спечелиха първата част с 27:25 след атака в аут на Брадли Гънтър. Преди това домакините водеха с 21:18, но не успяха да съхранят аванса си.

Хебър изравни след 25:23 и грешка при нападение на Жани Желязков. Отборът от Пазарджик поведе с 12:6 в третия гейм, спечелен от водения от Александър Попов състав с категоричното 25:16. Това се случи след успешно нападение на опитния бивш национал Тодор Алексиев.

В четвъртата част силната игра на Иван Станев и Теодор Тодоров помогна на Хебър да затвърди превъзходството си и да спечели с 25:17 след грешка от начален удар.

Най-резултатен за победителите с 21 точки стана нападателят Брадли Гънтър. Валентин Братоев се отличи с 16 точки за отбора от Бургас, който изпитваше сериозни трудности със сервиса на домакините.

Вторият двубой от серията между двата отбора е в понеделник в Пазарджик. Третата среща е насрочена за четвъртък.