Пред 3000 фенове в зала "Арена Армеец" волейболните националки на България изпълниха голямата си цел и запазиха мястото си в елитната Лига на нациите.

"Лъвиците" победиха с 3:1 гейма (22:25, 25:13, 25:17, 25:22) Полша в последния си мач от турнира.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ НАЙ-ИНТЕРЕСНИТЕ МОМЕНТИ>>>

Мачът за родните волейболистки не започна по план. Те изгубиха първия гейм, след което значително подобриха ефективността си в атака, както и на блок и спечелиха следващите три гейма за обрата.

След успеха България е с четири победи и актив от 12 точки, с което си гарантира, че ще е пред Белгия в крайното класиране, без значение от изхода на оставащите срещи от женската Лига на нациите.

Момичетата на селекционера Лоренцо Мичели ще трябва да изчакат мача на Канада срещу Нидерландия, за да разберат на кое място ще финишират. Това обаче не е от особено значение, след като главната цел беше изпълнена.

Най-резултатна в българското поле и в мача беше Мария Йорданова с 22 точки, докато Нася Димитрова прибави 15, а Силвана Чаушева завърши с 11. За Полша топреализатор беше Оливия Рожански.