С успеха възпитаниците на Диего Симеоне събраха 50 точки и се утвърдиха на второто място на 9 точки зад лидера Барселона, който по-рано днес завърши 1:1 срещу Валенсия на "Местая".

Атлетико имаше превъзходство, макар че не успя да създаде много положения срещу солидната отбрана на Бетис. Резервата Диего Коста все пак донесе победата в 61-ата минута, след като засече подаване от корнер на Коке.

В друг мач от кръга Реал Сосиедад победи предпоследния Майорка с 3:0 на "Аноета". С втория си пореден домакински успех баските се изкачиха на осмо място с 33 точки. Островитяните пък останаха в дъното със 17 точки.

Гостите бяха сериозно ощетени в 29-ата минута, когато Хави Маркес получи втори жълт картон за игра с ръка, без да има такава. С човек повече Реал Сосиедад се възползва и вкара три гола след почивката, предаде БТА.

Гонсало Кастро откри резултата в 55-ата минута, а четвърт час по-късно Карлос Вела удвои след асистенция на Рубен Пардо. Резервата Диего Ирфан оформи класическия успех две минути преди края.