Порто победи убедително БАТЕ (Борисов) като гост в двубой от Н на Шампионската лига. “Драконите”, които вече се класираха за следващата фаза на турнира, се поздравиха след 3:0 на стадион “Борисов Арена” и така ще завършат на първото място в групата си.   Гостите от Португалия напълно надигра съперника си и заслужено се поздрави с победата. Те владееха топката 71% от игровото време и бяха отправили 4 точни удара към вратата срещу само 1 от страна на съперника.   И трите гола паднаха през второто полувреме. Техни автори станаха Ерера, Мартинес и Тейо.   Футболистите на Порто контролираха играта през първото полувреме, но трудно стигаха до голови положения. Домакините играха изненадващо спокойно, като че ли са лидери в групата си, и заложиха на сгъстената защита.   През втората част разликата в класите си каза думата.