Лестър и Хъл Сити постигнаха изключително важни победи като гости в 34-ия кръг на Висшата лига, които ги измъкнаха от зоната на изпадащите. Бърнли нямаше отбелязан гол в последните си 4 мача и прие „лисиците” на своя „Търф Моор” в пряка битка за оцеляване. Бърнли получи златен шанс да счупи каръка в 59-ата минута, когато Пол Кончески повали Матю Тейлър за дузпа. Самият Тейлър застана зад топката, но нацели греда, получи се контра за Лестър, Хийтън попречи на Дъф да си вкара автогол, но Джейми Варди добута зад голлинията за 1:0. За Лестър това е четвърта поредна победа и отборът на Найджъл Пиърсън е вече над опасната зона – 17-и с 31 точки. От изпадащите излезе и Хъл Сити, който изненада Кристъл Палас като гост с 2:0. „Тигрите” смълчаха „Селхърст парк” с два гола на Даме Н’Дойе след почивката. В 51-ата минута удар на Роби Брейди бе отклонен към Н’Дойе и сенегалецът не сбърка за 1:0. Глен Мъри изпусна най-добрия шанс за „орлите” да изравнят, а в добавеното време Н’Дойе довърши домакините с втори гол след бърза контра. Чарли Остин изпусна дузпа и КПР се задоволи само с 0:0 като домакин на Уест Хем. Джеймс Колинс игра с ръка в 23-ата минута и домакините получиха дузпа.