Така столичният "Локомотив" не само запази второто място във временното класиране, но и скъси дистанцията от лидера и шампион "Лудогорец" на 5 точки. "Лудогорец" е начело с 55 точки, следван от "Локомотив София" - 50 точки, ЦСКА - 46 точки и един мач по-малко.

От своя страна "Ботев Пловдив" продължава да няма победа в мачовете от първата шестица, като пловдивчани са отбелязали само един гол в тези мачове. Първото полувреме завърши без голове, като първото реално положение за гол бе едва в 44-та минута за локомотивци: след центриране от фаул Лъчезар Балтанов отклони топката към Камен Хаджиев, който стреля с глава от добра позиция, но топката мина край страничната греда на Адам Стаховяк.

В 60-та минута след добър авантаж на главния съдия домакините организираха бърза атака по десния фланг, Йордан Тодоров центрира точно и полузащитникът-ветеран Емил Гъргоров между двама пловдивски защитници успя да насочи по чудесен начин топката с глава в мрежата на Адам Стаховяк - 1:0 за "Локомотив".

Малко по-късно "асистентът" на гола Йордан Тодоров бе сменен от тунизиеца Ламжед Шехуди, а Тодоров напусна терена видимо недоволен от решението на старши треньора Димитър Васев. Но именно резервата Ламжед Шехуди в 80-та минута имаше отлична проява: тунизиецът изведе перфектно Владислав Романов в наказателното поле на пловдивчани, но Романов, съвсем сам, се забави, а после реши да подава и Пламен Николов изби топката.

Последният съдийски сигнал на Никола Попов, който даде четири минути продължение, прозвуча при резултат 1:0 за "Локомотив София".