Поставеният под номер 6 Мюлер пласира 14 аса и победи третия в схемата Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) със 7:6(6), 6:4.

32-годишният левичар от Люксембург навакса изоставане от 2:5 в първия сет, който спечели драматично с 8:6 точки в тайбрека. Във втората част Мюлер проби в петия гейм и запази преднината си до края, за да триумфира след 92 минути игра.

Така той се класира за втори път от началото на сезона на полуфинал след турнира в Сидни в средата на януари, когато загуби от Григор Димитров в два сета.

За място на финала Мюлер ще срещне водача в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания), който по-рано днес се справи с осмия поставен Адриан Манарино (Франция) с 6:4, 6:3.

Това беше първи двубоя за 18-ия в света испанец в българската столица, сред като той почиваше в първия кръг, а във втория съперникът му Филип Краинович (Сърбия) се отказа преди срещата заради контузия на дясното рамо.

27-годишният испанец, който за първи път в кариерата си е номер 1 на турнир на АТП, вече има една титла през този сезон в Оуклънд през януари. Той се стреми към четвърти трофей в кариерата си.