Само след четири дни ще се навършат точно 40 години от един от най-драматичните двубои между България и франция. На 9 октомври 1976 година се изправяме срещу „петлите“ в световна квалификация на стадион „Васил Левски“. Гостите повеждат в 37-ата минута след гол от пряк свободен удар, изпълнен от Мишел Платини. Още неотърсили се от шока, нашите получават втори тежък удар. В 40-ата минута вратарят Тодор Кръстев отбива шут на Доминик Батне, но при добавката Лакомб е точен и покачва на 0:2.   Секунди преди почивката нашите връщат едно попадение чрез капитана Христо Бонев, който изпълнява прецизно пряк свободен удар. След почивката реферът подминава явна дузпа за франция за нарушение на вратаря Тодор Кръстев срещу Платини. Доста спорен е и изравнителният ни гол. Воин Войнов прави пробив и центрира, Чавдар Цветравнява. При последния пас остават съмнения за засада. Панов изглежда, че е на една линия с последния защитник, но в онези години и това е засада. Кулминацията настъпва в 90-ата минута. Тогава Христо Бонев се вклинява между двама защитници на Франция и пада на земята. Шотландският рефер Йън Фут без никакво колебание посочва бялата точка пред вратата на Доминик Баратели.