Звездната тройка на шампионите отново се събра и донесе седмия успех в последните осем мача, въпреки че бе близо да допусне шокираща загуба.

"Голдън Стейт" набра сериозна скорост през първото полувреме и се оттегли на почивка при 81:44 - резултат, който не се вижда всеки ден.

През вората част канадците изляззоха тотално променени и стапяха смело аванса на съперника. Те взеха последната четвърт с 36:19, но това не се оказа достатъчно.

"Раптърс" обаче показаха характер и взеха нещо като "морална победа' предвид огромното изоставане на почивката.

За победителите най-много точки реализира Клей Томпсън - 26. Кевин Дюрант добави 25, а Стеф Къри се завърна с 24 и 9 асистенции.

За "Торонто" отново над всички бе Демар Дероузън с 42 точки. Оуджи Аноби добави 17, а Серж Ибака завърши с 14.