Денвър поведе с 2-0 победи срещу ЛА Лейкърс в серията от плейофите в Западната конференция на NBA след драма, каквато само плейофите могат да произведат.

Шампионите се върнаха от изоставане с 20 точки в своята зала, за да спечелят с кош със сирената на Джамал Мъри - 101:99. Секунди преди това ЛеБрон Джеймс изпусна стрелба, след като се освободи от защитата на съперник, при 99:99.

Но точно ЛеБрон бе на път да донесе победата на гостите, след като влезе в серия от две тройки и вкара 12 последователни точки в най-напрегнатата част от последната четвърт, когато обратът вече се виждаше на хоризонта.

Лейкърс водеше с 20 точки в средата на третата четвърт, но спря да вкарва някъде около 10-ата минута на тази част. И в следващите почти 7 минути записа само 8 точки, позволявайки на Никола Йокич, Мъри и останалите да се върнат в играта.

В края нещата отиваха на продължения, след като ЛеБрон не успя със стрелбата, но последното нападение на шампионите завърши със стрелба от трудна позиция на Мъри, която влезе в коша със сирената и взриви залата.

Снимка: AP/БТА

Йокич завърши с трипъл дабъл и удивителните статистики от 27 точки, 20 борби и 10 асистенции. Мъри добави 20 точки, а Майкъл Портър наниза 22, включително важна тройка 30-ина секунди преди края, която направи 97:97.

Антъни Дейвис вкара 32 точки за Лейкърс, но изчезна в последната четвърт, когато ЛеБрон пое изцяло отговорността. Краля завърши с 26 точки, 12 асистенции и 8 борби, а Д`Анджело Ръсел добави 23.

Драма имаше и в Ню Йорк, където Филаделфия 76 поведе с 5 точки разлика само 30 секунди преди края на сблъсък номер две от серията с Никс. Но тройка на Джейлън Брънсън намали изоставането, а Донте ДиВинченцо вкара две точки 13 секунди преди края, за да изведе домакините напред.  Два фаула на Оджи Ануноби донесоха успеха на Ню Йорк със 104:101 в лудия завършек, а с това и 2-0 в серията на Изток.

Брънсън завърши с 24 точки за победителите, а Тайрис Макси (35) и Джоел Ембийд (34) направиха голям мач за Филаделфия.

Също на Изток Кливлънд не допусна такива драми - 96:86 у дома над Орландо, с което също води с 2-0 в серията.

23 точки на Донован Мичъл бяха ключови за победата на Кавалиърс.