Баскетболните ни национали изпуснаха шанса да се изравнят с лидера в група F на световните квалификации първенство - Чехия. Тимът ни загуби със 76:78 като домакин в зала „Арена Ботевград“.   Така България е с победа и две загуби до момента, а Чехия вече е с пълен актив от три победи. Следващият мач на отбора ни е на 25-и (неделя) като гост на Финландия.   Чехия се откъсна с 8 точки малко преди края на първата част. Разликата обаче бързо бе стопена до едва 3 в края на периода. През втората четвърт нашите направиха серия от 21:2 и натрупаха сериозен аванс, който стигна до 16 точки. В крайна сметка на почивката България водеше с 48:37.   През цялата трета част чехите топяха разликата. В крайна сметка се стигна до едва 2 точки аванс в полза на националите ни преди заключителната четвърт - 56:54.