В квалификационен мач за Евро 1996, България приема отбора на Германия. В състава на гостите личат имената на звезди от световен калибър като Кьопке, Замер, Баслер, Хеслер и Клинсман. Селекционер на Бундестима пък е Берти Фогтс.

Пред повече от 60 000 зрители на "Васил Левски" двубоят започва ужасяващо за селекцията на Димитър Пенев. С попадения на Клинсман и Щрунц немците повеждат с 0:2, но в последните секунди на първата част Стоичков връща един гол от дузпа.

След почивката българският национален отбор осъществява може би най-великия обрат в историята си. Отново Стоичков от дузпа и Емил Костадинов поставят на колене 3-кратния световен шампион Германия.

България печели двубоя с 3:2, а 7-ми юни 1995-та година остава завинаги в историята на родния футбол, предаде ТопСпорт.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:2

0:1 Клинсман (18')
0:2 Щрунц (44')
1:2 Стоичков (45'-дузпа)
2:2 Стоичков (66'-дузпа)
3:2 Костадинов (69')

България: Михайлов, Кременлиев, Иванов, Хубчев, Цветанов, Йорданов (63' Костадинов), Янков, Лечков (80' Сираков), Балъков, Пенев, Стоичков