Отправилият се към нова титла в Серия А Ювентус се справи без проблеми при гостуването си на Болоня и победи с 2:0 в мача от 29-тия кръг на Серия А. През първото полувреме на „Стадио Дал'Ара“ мачът бе открит като все пак „бианконерите“ бяха по-добрият отбор, който по-често търсеше гола. Такъв обаче не падна и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство. През втората част натискът на Юве се засили и веднага удар на Джовинко бе близо до попадение. Болоня бе отборът, който първи проби противниковата врата, но гол нямаше. В 51-а минута центриране на Диаманти бе засечено с глава от Джилардино и топката влезе във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада. В 62-а минута резултатът най-сетне бе открит. Пас на Маркизио намери застаналия с гръб към вратата Вучинич, той се завъртя, измъкна се от Налдо, след което стреля под плонжа на Курчи за 1:0. Отново комбинация между двамата доведе до втория гол като този път ролите бяха разменени. В 74-а минута Вучинич изведе добре Маркизио, който технично чукна топката покрай Курчи за крайното 2:0. В класирането Ювентус е лидер с 65 точки, с 12 повече от втория Наполи, който има и мач по-малко. Болоня е на 12-а позиция с 35 точки.