Отборът на Черноморец Одеса – съперник на българския шампион Лудогорец в групите на Лига Европа, постигна нова победа в мач от украинския шампионат. Тимът от морския град се наложи с 3:1 над Зоря. Домакините решиха всичко в мача още през първото полувреме. Франк Джа Джедже откри резултата след осем минути игра, а в 26-ата минута Сито Риера направи 2:0. Десет минути след подновяването на играта през второто полувреме отново Джа Джедже бе точен, оформяйки резултата класически. Почетното попадение за гостите от Зоря бе дело на Яник Боли в 67-ата минута. Отборът на Черноморец заема третото място във временното класиране с актив от 23 точки. Толкова има и вторият Днипро. Зоря пък 10-ти от 16 тима в първенството.