Юношеският национален отбор на България до 19 години постигна голям успех, след като се класира за Елитния кръг на квалификациите за Евро 2014. Малките „лъвове“ завършиха 1:1 срещу Албания в последния си мач от предварителната група, а този резултат бе достатъчен за място в следващия етап. Момчетата на селекционера Александър Димитров финишираха на второ място с актив от 5 точки в минитурнира, провел се в България. В Ловеч Реян Даскалов откри резултата за България в 61-та минута, но в 75-та Пренди изравни. Мики Орачев получи червен картон в 84-та минута, но съотборниците му успяха да удържат равенството. Българите можеха да завършат и първи, след като в другия двубой, игран по същото време, Словакия водеше с 3:2 на Гърция и бе на път да изпревари „елините“ и да остане след България. В последната минута обаче гърците изравниха и така завоюваха първото място също с 5 точки, но с един гол вкаран в повече в сравнение с българите. БЪЛГАРИЯ: Любенов, Орачев, Гълъбов, Хубчев, Василев, Р. Цонев, Витанов, Б. Цонев (56-Мисяк), Дрянов, Минчев, Вутов (48-Даскалов)