Левски завърши без загуба втория етап от Балканската лига – Топ 6 – след успех с 88:72 при гостуването си на черногорския Теодо. Българският отбор приключва като лидер и вече очаква само да научи къде ще се състои Финалната четворка на турнира. „Сините“ бяха в Тиват в камерен състав, с 10 състезатели, петима от тях израснали в школата на клуба. На терена се появи и 17-годишният Евгени Хаджирусев, а нов страхотен мач за Левски изигра Марко Маринович. В отсъствието на титулярния капитан на тима Стефан Георгиев, като капитан Левски бе изведен от Златин Георгиев. Мачът бе равностоен в първите 15-тина минути, като Теодо спечели първата четвърт, и водеше до средата на втората. Тогава последваха две минути без кош и в двете посоки, а серия от 6-0 за Левски им даде преднина, която повече не изпусна. На почивката българският състав водеше с 40:37. След като през първото полувреме Маринович бе с 11 точки, гардът наниза 14 точки само в третия период, за да даде аванс от девет точки на тима си – 65:56 – преди финалната четвъртина. В нея Левски само трупаше, и завърши с 16 пред Теодо, което бе и най-голямата разлика в двубоя. Левски наниза страхотните 15 тройки, осем от тях на Маринович, и бе почти 50-процентов от далечно разстояние, а стреляше отлично и от останалите зони. „Сините“ изпълниха само четири наказателни удара за целия мач, и въпреки наличието само на трима ръстови играчи, спечели много убедително борбата под коша. 30 точки за Левски вкара Маринович, Младен Пантич приключи с четвърти дабъл-дабъл в шест мача откакто е при „сините“ - 17 точки и 12 борби. Павел Иванов добави 13 точки, Неманя Протич – 12, а Димитър Димитров се отчете с девет точки и 10 борби. За Теодо Радомир Пекич бе най-резултатен с 14 точки.