Дунав 8806 сложи край на четвъртфиналната си серия срещу Рилски спортист в НБЛ-жени, след като победи самоковки с 93-49 като гост, пише bgbasket.com. Това бе вторият мач от серията, а след победа и в първия четвъртфиналната серия приключва при резултат 2-0 в полза на баскетболистките на Георги Божков. На полуфинал те ще срещнат победителя от серията Монтана 2003 – Берое Стара Загора. Това бе последният мач на Рилски спортист за сезона, като тимът приключва с 2 победи и 24 загуби в НБЛ-жени. Гостите от Русе спечелиха първите две четвърти с един и същи резултат – 23-12 и по този начин си осигуриха преднина от 22 точки. Това предреши мача, а след като спечелиха и останалите две части, баскетболистките на Дунав 8806 си тръгнаха с победата. Дунав 8806 доминираше под коша, а освен това имаше по-добра успеваемост от тройката и предизвика с 13 грешки повече на съперника си. Цветомира Шаренкапова изигра много силен мач за победителките и завърши с 18 точки и 6 борби. Кристина Сантяго добави 17 точки и 10 борби, а 15 вкара Маргарита Илиева. За Рилски спортист Вероника Джикова вкара 12 точки, а с 10 завърши Яна Кожухарова.