България загуби от Португалия с 56:68 (16:18, 16:10, 14:15, 10:25) в мач от петия кръг на Европейското първенство за жени да 20 години във втора дивизия в Албена. Така възпитаничките на Цанко Цанков допуснаха второ поражение в надпреварата и заемат четвъртото място с 8 точки. Лидер е Чехия с 9 точки, пред Белгия и Португалия с пълен актив от по 8 точки и по един мач по-малко.   Българките започнаха добре мача и успяха да поведат с 10:3, но съперничките се активизираха и до средата на втората част стигнаха до обрат при 28:22. Момичетата на Цанков все пак се оттеглиха с аванс от 32:28 за почивката, а в средата на третата четвърт дори достигнаха до преднина от 8 точки при 44:36.   Португалките наваксаха изоставането си и в началото на последната част изравниха при 46:46.