Българският национален отбор по баскетбол постигна победа още в първата контролна среща от подготовката си. Баскетболистите на Тити Папазов надиграха Казахстан със 78:59 в австрийския град Оберварт. Тепърва тази седмица на нашите играчи предстои проверка с Австрия, а след това и приятелски турнир отново на същото място. Първата част на двубоя бе по-равностойна и бе спечелена от българите с 21:19. През втората нашите се справиха доста по-добре и със силна защита се откъснаха. Българите допуснаха едва 8 точки в коша си и на почивката бяха напред с 11, 38:27. След паузата нашите национали продължиха да имат преднина и тя вече стана и двуцифрена. След 30 минути българите водеха с 59:46, а до края на мача увеличиха разликата и до 19 точки. Деян Иванов бе най-резултатен за победата с 24 точки. Брат му Калоян се отчете с 13, а Веселин Веселинов добави 11 точки. Целият тим наниза общо 11 тройки в двубоя.