Защитаващият Европейска титла отбор на Испания започна ударно Евробаскет 2013, съобщава bgbasket.com . Иберийците срещнаха Хърватия в първия си мач от група С и победиха с резултат 68-40. Еврошампионите играха много здрава защита, като това си пролича особено в последната част, когато позволиха на съперника да вкара едва 3 точки. Испанците направиха своя удар още в първата част, когато серия от 15-0 им донесе аванс от 13 точки. До края те нямаха никакви проблеми, като единствено в третата част хърватите имаха шанс да свалят под 10 точки, но пропуснаха. В последните десет минути пък испанците изиграха много силна защита и допуснаха само 3 точки в коша си. Голяма част от разликата дойде заради стрелбата от тройката на двата тима. Испания успя в 8 от 19 опита, докато хърватите бяха едва 2 от 17. Руди Фернандес завърши с 15 точки и 8 борби за испанците, аМарк Гасол се отчете с дабъл дабъл от 14 точки и 11 борби. За хърватите с 12 точки и 7 борби приключи Боян Богданович. Останалите резултати: Украйна – Белгия 58:57 Черна гора – Македония 81:80 Гърция – Швеция 79:51