„Дунав 8806“ и „Сфънту Георге“ добавиха по още един успех във втория ден от традиционния международен турнир „Русчук“. Русенският  отбор срещна основния си съперник за златото през последните години в България „Нефтохимик 2010“. „Дунавки“ започнаха по-добре и водеха играта и в резултата през цялото време. Разликата стана двуцифрена още през първата  четвърт, която приключи при 27:13 за домакините. Преднината им продължи да нарасва, като в един момент дори стигна 21 точки. До почивката обаче момичетата на Петко Маринов успяха да се поокопитят и намалиха изоставането си до 9 точки за 44:35 за русенския тим. „Дунавският“ аванс продължи да варира, но не и да изчезва. 30-та минута отчете 69:55 за домакините на таблото, а финалната сирена фиксира 81:68 в тяхна полза. Най-добра  за победителките бе Шанте Еванс  с 28 точки и 7 борби, Радостина Димитрова  реализира 15 точки, а Тия Люис записа дабъл дабъл с 10 точки и 13 борби. За  „Нефтохимик 2010“ най-резултатна бе Мария Желязкова с 22 точки.