Шампионът и носител на Купата на България Лукойл Академик загуби драматично от ПАОК със 75:76 във втория полуфинал на турнира в гръцкия град Драма. В първия Паниониос се наложи над домакините с 61:51. Така днес от 18,00 часа в двубоя за първото място един срещу друг излизат ПАОК и Паниониос, а от 15:30 часа Лукойл ще спори с Драма за третата позиция. Първата четвърт на мача завърши 22:27 в полза на ПАОК. Студентите се прибраха с точка аванс на полувремето 42:41. След 30 минути игра в срещата цареше равенство - 64:64. До сирената нещата вървяха кош за кош, но в последните секунди късметът бе на страната на ПАОК. В заключителната атака на Лукойл, Марк Пейн от ПАОК открадна топката от ръцете на новото попълнение на Академик и капитан на Великобритания Киерън Ачара, което предреши изхода на срещата. Най-резултатен за Лукойл бе Божидар Аврамов с 14 точки. Американецът Давин Уайт отбеляза 13, а хърватинът Юре Лалич остана с 12. Ето и точките на останалите: Янев 9, Ачара 9, Марчинкович 5, Тъкър 5, Вергинис 4, Крис Минков 2, Банев 2. /БГНЕС