Ямбол се наложи със 75:71 над Черно море Порт Варна и нанесе едва второто поражение за “моряците“ този сезон, прекъсвайки серията им от пет поредни победи. Успехът е още по-голям за Ямбол, който игра цял мач без чист плеймейкър, и с много малко възможности за смени. За тима на Юлиян Радионов, това е четвърта победа за сезона, с която се прекъсна и серия от три загуби. Ямбол поведе още в първата четвъртина с двуцифрен аванс, във втория период Черно море се върна и сътвори пълен обрат, но не успя да се откъсне. С малки изключения, домакините водеха с две, три до пет точки във втората и третата част. В последната четвърт Черно море влезе с преднина от 56:52, а гостите изиграха страхотни последни 10 минути. Финалната четвърт започна със серия от 14-2 в полза на Ямбол, донесла аванс от осем точки за гостите, четири минути и половина преди сирената за край. Мачът обаче остана на кантар и по-малко от две минути преди последния съдийски сигнал, Черно море изоставаше само с една точка - 68:69. Героят за Ямбол в мача Станислав Славейков реализира последните шест точки в срещата, докато сръбските попълнения на “моряците“ пропуснаха две тройки, и не успяха да стигнат до нов обрат или поне равенство. Славейков завърши с 23 точки, 13 борби и три откраднати топки за Ямбол, 12 от тези точки в последната четвърт, решила мача. Той бе на терена пълни 40 минути. Сергей Цвенков добави 22 точки, Станислав Говедаров - 13, а Пол Буторак - 12. Всички точки за Ямбол бяха отбелязани от титулярната петица на Радионов. За Черно море, 16 точки и шест асистенции записа на сметката си Асен Великов, Милян Пупович добави 15 точки и девет борби, а 12 точки и девет борби регистрира и Симеон Илиев.