Балкан спечели последния двубой в Балканската лига по баскетбол за 2013 година, побеждавайки драматично Левски с 68:64 точки в българското дерби на турнира. Двата отбора изиграха интересен мач със здрава защита, като в края отново имаше интригуващи минути. След този кръг ботевградчани вече имат 3 успеха и 3 поражения в турнира, докато „сините” вече са с баланс 4-3. Левски тръгна по-добре, вкара първите 6 точки в мача и за дълго време водеше. С два поредни коша на Ноа Далман домакините поведоха за първи път при минута и 25 секунди до края на първата част, а след това двата тима си размениха по кош и Балкан бе напред. След това отборите си разменяха кошове до един момент в третата част, когато балканци дръпнаха с 10 точки. Гостите намалиха, но все пак в последната част разликата стигна и 11 точки. „Сините” отговориха със серия от 8-0 и намалиха изоставането си при три минути и половина до края. Балкан вкара следващите 4 точки, но Левски отговори с 5 и се доближи само на 2 точки. Минута и 25 секунди преди края Седмак вкара един наказателен удар за Балкан, а при оставащи 58 секунди „сините” вече бяха само на точка пасив. В следващите си атака и двата тима сбъркаха, а Павел Маринов бе фаулиран при 17 секунди до края. Той вкара само втория си опит, което даде шанс на гостите да изравнят. Американецът Лайънъл Чалмърс обаче сгреши при подаването и Иван Лилов фиксира крайния резултат с последен кош. Домакините направиха 9 грешки в мача, докато гостите имаха 6 в повече. Това доведе до 12 точки за ботевградчани срещу 4 за левскарите, но пък при точките след борби в нападение левскарите компенсираха с предимство от 13 срещу 7, пише bgbasket.com. По 18 точки за победителите отбелязаха Павел Маринов и Ноа Далман, като и двамата хванаха по 9 борби. Иван Лилов пък завърши с 16 точки, 6 асистенции и 5 борби. За гостите с дабъл дабъл завърши Джумейн Джоунс след 17 точки и 16 борби. Христо Захариев завърши с 15 точки, а с 14 се отчете Лайънъл Чалмърс.