Ямбол се наложи с 98:89 при гостуването си на Спартак в Плевен, а повече от добър дебют за тима направи Павлин Иванов. Един от най-перспективните български играчи се завърна в страната, след като прекара последните години първо в школата на Бенетон, а след това и в Будучност Подгорица. За Иванов, това е и дебют не само за Ямбол, но и изобщо в мъжкото баскетболно първенство на България. Победата не дойде без битка за Ямбол, но след като взеха аванс от 16 точки на почивката, гостите успяха да се задържат напред и през второто полувреме, за да стигнат до победата. Капитанът на Ямбол Станислав Говедаров наниза 31 точки и взе осем борби. Павлин Иванов бе на терена 30 минути, и се отчете с 30 точки, включително шест тройки, плюс шест борби. На пейката на тима седна и друго ново попълнение - Димитър Маринчешки, но той не се появи в игра. Цветослав Острев с 21 точки бе най-резултатен за Спартак, а още петима негови съотборници завършиха с двуцифрен точков актив. Домакините бяха без един от чужденците си - центъра Алвин Етилопи.