С победата "Пейсърс" изравниха плейофната серия от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Резултатът е равен при 3:3 победи и всичко ще бъде решено от мач номер 7, който е насрочен за събота в Индианаполис. Индиана губеше с 2:3 в серията след втора загуба като домакин в плейофите на Източната конференция, а по всичко личеше, че Пейсърс ще се отдадат рано на лятна почивка.

Но въпреки че губеха с пет точки само три минути преди края, те не се отказаха и стигнаха до окончателната победа. Тя е и четвърта за гостуващ тим от тази плейофна серия. Уест взе участие във всички важни игри на терена в края на мача, след като отбеляза четири точки и предизвика отнемане на топката, предаде БТА.

Той вкара още два коша в последната минута и завърши мача с 24 точки. Кевин Дюран наниза 36 точки за отбора на Оклахома Сити, който победи Мемфис със 104:84 и изравни серията от Западната конференция до 3:3 победи.

Двубоят между Голдън Стейт и ЛА Клипърс също ще завърши в седми мач, след като Уориърс спечелиха със 100:99 в Оукланд.