Денвър се върна към победите, след като в неделя вечер драматично загуби гостуването си на Далас със 105:107. Шампионите на НБА обаче бързо превъзмогнаха поражението от Маверикс и водени от Никола Йокич, който имаше тих мач при гостуването в Тексас, надвиха Минесота далеч от дома със 115:112.

Този мач сложи край на серията от четири поредни гостувания на Нъгетс, които приключват това мини турне с положителен баланс - 3 победи и 1 поражение.

В Минеаполис сръбската суперзвезда бе на познатото си ниво - 35 точки и 16 борби при чудесна успеваемост в стрелбата (14/22), като този път на финалната права на мача получи подкрепа от Майкъл Портър-младши. Крилото завърши с 26 точки, като половината от тях бяха реализирани в последната част.

Джамал Мъри пък направи дабъл-дабъл от 18 точки и 11 асистенции, а шампионите все пак удържаха победата, макар да пропиляха преднина от 18 точки. Антъни Едуардс вкара поне 30 точки за Минесота в четвърти пореден мач, като добави 8 борби и 8 асистенции, но пропусна стрелба със сирената, а също така не успя да реализира нито веднъж в последните 12 минути на мача.

Денвър (48 победи и 21 загуби) и Минесота (47-22) са съответно втори и трети на Запад, изоставайки единствено от Оклахома Сити Тъндър (47-20), като битката за върха в конференцията преди плейофите изглежда ще бъдe оспорвана до самия финал на редовния сезон.