Лос Анджелис Лейкърс е полуфиналист на Запад в плейофите на НБА, след като разби със 125:85 Мемфис Гризлис в мач №6 от серията.

ЛеБрон Джеймс и компания не оставиха никакъв шанс на Гризлитата, дръпнаха с 15 точки още до полувремето, а после просто довършиха работата си професионално срещу обезсърчен съперник.

Краля Джеймс записа 22 точки, добави 5 рибаунда и 6 асистенции, но най-резултатен за победата ба Д`Анджело Ръсел (31 т.). Звездата на гостите Джа Морант повече нервничеше, а и очевидно не бе напълно готов за мача след травмата в китката от предните дни, като завърши с едва 10 точки.

На полуфинала Лейкърс ще срещне победителя от двойката Голдън Стейт - Сакраменто, но ще почака още ден, за да разбере името му.

Шампионите от Голдън Стейт изпуснаха златен шанс в мач №6, след като водеха с 3-2 в серията и приеха тази сутрин Кингс.

Победа ги пращаше на полуфинала срещу Лейкърс, но гостите удариха Стеф Къри и компания със 118:99.

Малик Монк (28) и Де Арън Фокс (26) изригнаха най-мощно за Сакраменто, който вкара серията в седми мач, на който ще е домакин.

Къри отвърна с 29 точки, неговият традиционен съучастник Клей Томпсън добави 22, но усилията им не стигнаха. Малък точков принос дадоха важни играчи като Андрю Уигинс (13) и Дреймънд Грийн (4 за 26 минути на игрището).

Другата двойка на Запад е Денвър - Финикс, а на Изток и двата полуфинала също са ясни: Маями - Ню Йорк и Филаделфия - Бостън.