Новото чудо на баскетбола пристигна с фойерверки в света на НБА и направи най-дългоочакваният дебют в лигата.

Зайън Уилямсън изигра първите си минути за Ню Орлиънс Пеликанс, след като бе избран под №1 в драфта, но пропусна първите 44 мача от сезона заради травма в коляното.

19-годишният суперталант изигра 18 минути и 18 секунди срещу Сан Антонио у дома, но не успя да предотврати загубата на отбора си със 117:121. Не, че Зайън, носещ символично номер едно и на екипа си, не опита...

Той изригна мощно в последната четвърт, когато остана най-дълго на игрището. Тийнейджърът наниза 17 поредни точки за отбора си в рамките на около 3 минути!

С невероятната поредица върна в играта своя тим, намалявайки изоставането му и дори успявайки да го изведе напред в резултата. Серията му вдигна на крака залата, коментаторите, анализаторите, както и социалните мрежи. В нея имаше три точни стрелби от тройката.

Дебютът на Уилямсън надмина очакванията.

Той завърши с 22 точки, 7 борби и 3 асистенции. Чакането си струваше, а най-доброто предстои. Това е само началото на кариера за играч, когото вече сравняват с Леброн Джеймс на същата възраст.