Голдън Стейт се забавляваше в историческа нощ в НБА, видяла най-голямата публика в историята на лигата, поне за мач от редовния сезон. 68 323 зрители се стекоха в "Аламодоум", футболния стадион в Сан Антонио, за да видят как местният тим Спърс бе поразен със 113:144 от шампионите за миналия сезон.

Завърналият се след травма Стеф Къри показа признаци на навлизане във форма - игра 23 минути, вкара 15 точки. Джордан Пуул бе най-резултатен с 25, Донте ДиВинченцо наниза 22, а още петима завършиха с двуцифрен актив - Андрю Уигинс (16), Кевон Лууни (14), Клей Томпсън (16), Антъни Ламб (13) и Моузес Муди (12).

В такава форма и с такова разнообразие, Голдън Стейт отново ще е заплаха в плейофите, въпреки неубедителния си старт (21-21 в момента като победи и загуби).

Рекордната аудитория се събра в "Аламодоум" неслучайно. Сан Антонио Спърс не играе мачовете си там, но специално тази нощ, и то точно срещу шампионите, бе избрана да почете 50-ия сезон на отбора в НБА.

Е, резултатът не бе това, което домакините и феновете очакваха, но празникът си бе празник.

Снимка: AP/БТА

"Беше невероятно - призна Къри. - Уникална атмосфера, бих искал всяка вечер да играем в такава. Свалям шапка на Спърс за това, което направиха и почетоха годишнината си. И на хората, дошли тук да ни гледат. Горд съм, че ние направихме такова шоу за тях, това бе най-добрият ни мач за сезона, радвам се, че го изнесохме точно тук, пред тази публика."

Легендарният Дейвид Робинсън-Адмирала излезе на терена в една от почивките, редом с талисмана на Спърс, за да обяви колко зрители има в залата. И че това е рекорд, подобрявайки предишното най-добро постижение за посещаемост.

А то е от 1998 г., когато 62 046 зрители отидоха на футболния стадион "Джорджия Доум", за да видят Чикаго Булс на Майкъл Джордан срещу домакините от Атланта.