Левски Лукойл спечели дербито на кръга в Националната баскетболна лига срещу Берое с 86:85 след продължение. В зала “Универсиада” двата тима не се победиха за 40 минути, след които бе фиксирано равенство 76:76, а домакините ликуваха след допълнителните 5 минути благодарение на 18-годишния Константин Тошков.

Тийнейджърът, който е племеник на треньора на столичани Константин Папазов, открадна топката от Кейжън Фийгън от Берое седем секунди преди края на продължението и така лиши старозагорци от последна атака в мача, подпечатвайки победата на своя тим.

В редовното време столичани пропляха преднина от 13 точки, но все пак пратиха срещата в продължение след три точки на Вецнислав Петков в самия край. Именно гардът бе най-резултатен с 29 точки за Левски Лукойл, Христо Захариев помогна за победата с 26, а Йордан Минчев добави 14. За Берое Джими Гавин вкара 22, докато “грешникът” Фйгън добави 21.

И двата отбора имаха много отсъстващи основни играчи - за столичани това бяха Данило Тасич, Чавдар Костов и Тайрън Брейзълтън, както и Николай Мухайлов, докато за Берое не игра Николай Стоянов, а трима младоци попълниха групата на отбора.

След тази победа Левски Лукойл остава втори с 14 победи и 4 загуби, а Берое е четвърти с 9 победи и 9 загуби.