ЛеБрон Джеймс опита всичко, но Лос Анджелис Лейкърс бе "изметен" във финалите на Запад в НБА с 0-4 от Денвър, след като загуби и втората поредна среща у дома със 111:113.

Драмата бе пълна, а ЛеБрон се понесе към коша в последната секунда, за да изравни, но бе блокиран от Аарън Гордън. И така Нъгетс отива на Финалите в НБА за първи път в своята история. На този клуб му отне 46 години от появата в лигата, за да стигне до мачове за титлата. Воден от Никола Йокич и Джамал Мъри, не залагайте, че няма да я спечели още от първия опит.

Йокич вкара 30 точки, взе 14 борби и даде 13 асистенции, с което записа рекорден осми трипъл дабъл в плейофите. Той мина Уилт Чембърлейн, който държеше рекорда със 7 (1967 г.). А на сърбина тепърва предстоят финалните мачове.

Именно Жокера наниза коша за 113:111 при оставащи 51 секунди, който се оказа решаващ.

Насреща ЛеБрон даде всичко като опит и класа, което има. 40 точки, 31 от които в първото полувреме (рекорд за най-възрастен играч, постигнал 40 в плейофен двубой), 10 асистенции и 9 рибаунда, като остана на терена цели 48 минути.

На 38 години суперзвездата даде енергия и раздаване като тийнейджър, а накрая се нагърби да изравни, но бе спрян от отбраната на Денвър.

Мачът се разви с луди обрати, както подобава. Лейкърс водеше с 15 точки на почивката (73:58), за да допусне удивителна трета четвърт, в която гостите обърнаха резултата, печелейки я с 36:16. И така Денвър влезе в последната част с пет точки аванс.

Точно в залата на Лейкърс след мача Йокич получи наградата "Меджик Джонсън" за най-полезен играч във финалите на Запад.

А Денвър взе титлата на Конференцията, но с мисълта, че предстои решаващата серия за истински важния приз.

На Изток Маями води с 3-0 срещу Бостън, а четвъртият мач е пак във Флорида. Денвър вече чака съперника си от тази серия.