Александър Везенков изигра много силен мач за гръцкия Олимпиакос и отбеляза 17 точки, но отборът му загуби в Евролигата по баскетбол.

Грандът от Пирея бе победен при гостуването си на Фенербахче (Турция) със 77:84 (27:22, 14:23, 13:21, 23:18) в мач от 16-ия кръг на надпреварата.

Българският национал Везенков беше най-резултатен за своя тим, реализира пет тройки от седем опита и добави 4 борби и 2 асистенции за едва 21 минути на игрището, при това като резерва.

Домакините водеха с 45:41 на почивката, а в третата част увеличиха преднината си на 13 точки. В последните 10 минути Везенков върна своите в мача, вкара три тройки и Олимпиакос се доближи на точка само две минути преди края.

Но срещата завърши с трето поредно поражение в лигата на Олимпиакос въпреки усилията на Александър.

Фенербахче прекъсна серията си от три загуби и с баланс 6-10 е на 14-о място в класирането. Отборът на Везенков има 7 победи и 8 загуби, което му отрежда десетата позиция.