Кайл Окпосо вкара първи плейофен гол в своята кариера, след като се разписа с победна шайба само 7:37 минути преди финалната сирена в мача на Ню Йорк Айлендърс срещу Питсбърг. Благодарение на попадението на Окпосо, гостите спечелиха с 4:3 и изравниха серията от Националната хокейна лига на САЩ и Канада след втората среща между двата тима. Мат Молсън, Колин Макдоналд и Мат Мартин също вкараха за отбора от Ню Йорк, който помрачи завръщането на Сидни Кросби на леда. Капитанът на Пингвините изигра своя първи мач след счупване на костица в челюстта. Той вкара два гола в първите осем минути на срещата, когато Питсбърг поведе бързо с 3:1. Пингвините обаче не успяха да задържат своята преднина и Айлендърс преодоляха дефицита. Голяма роля за успеха изигра и Евгени Набоков, който спря цели 30 шайби на вратата на победителите.