Кевин Клайн вкара победния гол за Рейнджърс при успеха с 6:5 над Айлендърс в дербито на Ню Йорк от първенството на НХЛ. Рейнджърс изостанаха с два гола, но вкараха три безответни попадения в третата част, което им осигури успеха. Това е и първа победа на синьо-червените при четвъртото издание на градското дерби през този сезон. С тази победа Рейнджърс събра 73 точки и се изравни на 2-ото място в дивизия Метрополитен с Питсбърг, докато съперниците им имат две точки повече и са 1-и. За победителите защитникът Райън Макдона вкара първите два гола в кариерата си, останалите пък бяха дело на Мартен Сейнт Луи, Крис Крайдър и Дерек Степан.   Степан и Сейнт Луи вкараха само в разстояние на 1:37 минути през третия период, за да изравнят резултата. Резервният вратар Кам Талбът, който изигра 7-ия си мач през този сезон, спаси 38 удара. Айлендърс прекъсна серията си от четири поредни победи, въпреки че в различни периоди от мача водеше с 3:1 и с 5:3. Райън Стром вкара два гола, Джон Таварес, Франс Нилсен и Джони Бойчък добавиха по една шайба. Монреал постигна много важна победа с 2:0 като гост на силния отбор на Детройт и събра 78 точки. Този успех ги направи лидери в Атлантическата дивизия, след като по същото време Тампа Бей отстъпи с 2:3 при гостуването на Лос Анджелис. Всичко се разви в последните две минути и половина, когато Томаш Плеканец откри резултата с отсечен удар по земята, реализирайки 17-ото си попадение през сезона.   Секунди преди край Макс Пасиорети вкара втория гол след пас на Плеканец, като за първия двамата си размениха ролите. Вратарят на гостите Кари Прайс спаси 25 удара, регистрирайки пети мач без гол през сезона. Вратарят на домакините Джими Хауърд изигра втория си мач след пет седмици лечение на контузия в слабините, а днес отрази 27 шута. Червените криле са 3-и в Атлантическата дивизия със 72 точки. Шампионите от Лос Анджелис постигнаха пета поредна победа над Тампа Бей, като Джеф Картър направи 3:1 6 минути преди края на мача. След разменени голове в първите две части Джордан Нолън направи 2:1 в 3-ата минута на последната третина.