Шампионът в Националната хокейна асоциация Лос Анджелис записа шести пореден успех, след като се наложи с 4:1 като гост над тима на Колорадо. По този начин Кингс запазиха отлични шансове да се класират за плейофите, където да защитават трофея си, тъй като в момента се намират на осмото място в Западната конференция. Срещата в “Пепси Сентър“ започна много добре за домакините, които успяха да открият още в четвъртата минута чрез Габриел Ландеског, а до края на частта пропуснаха и няколко добри шанса да удвоят аванса си. В 86-ата секунда на втората третина обаче гостите успяха да изравнят след точен удар от далечна дистанция на Джеф Картър. 5 минути след това Лос Анджелис направи обрата пълен, благодарение на Тайлър Тофоли, който с удар с бекхенд матира Варламов за втори път. Капитанът на шампионите Дъстин Браун също записа едно попадение в края на периода, а резултатът бе оформен в заключителните секунди на срещата, когато Джеф Картър реализира втория си гол в мача на празна врата. В друг интересен мач от снощи Тампа Бей победи като гост Анахайм също с 4:1. Двубоят се разви много сходно с този в Денвър, като и тук домакините спечелиха първата част с 1:0. Точен от близко разстояние бе Патрик Маруун. През вторите 20 минути обаче гостите от Флорида не оставиха съмнение в превъзходството си, вкарвайки 4 гола. Първо Антон Стролман отклони в мрежата на Джон Гибсън изстрел на Брайън Бойл, а малко след това и Тайлър Джонсън се разписа от близка дистанция. В последните две минути на частта Никита Кучеров и Стивън Стамкос оформиха крайния резултат.  С победата Тампа Бей се изравни с лидера в Източната конференция Монреал с по 78 точки, докато Анахайм остава на трето място на Запад, но “патоците“ са само с 3 победи в последните си 10 срещи. В един от най-интересните мачове за деня Детройт постигна трудна победа като гост над Чикаго с 3:2 след дузпи. С победата “червените криле“ спечелиха своеобразната серия с противника си с 2:0 през този сезон. Срещата в “Юнайтед Сентър“ премина при поделено надмощие. След безрезултатни първи 20 минути, в 17-ата минута на втората третина гостите от Детройт откриха чрез словака Томаш Татар.