Въпреки отличната организация за 2-ия кръг на Източно- Европейския шампионат и Републикански на България  по мотоциклетизъм на пистата в Серес, Гърция времето в края на състезателния ден се влоши и започна да вали ситен дъжд, който промени както част от програмата, така и броят на участниците в най-очаквания клас Superbike1000. Всички класове без последният се състояха на суха настилка, като  в клас SP 125 победителят от вчерашния ден Милен Георгиев /България, Априля/ стартира първи, но в края на обиколката получи повреда в машината и не продължи. Лидерството беше поето от Аргетим Рамадани(Македония), който не го изпусна до края и триумфира във 2-ия кръг на Източно- Европейския шампионат на пистата в Серес, Гърция. Втори при 125 кубиковите мотори е неговия сънародник Марин Сугарев, а на трето място остана завърналата се след едногодишно отсъствие от пистата Жулиета Ленкова / Априля/ . В клас F600 имаше невероятна гонка през цялото време. Петима пилоти се движеха в рамките на 1секунда до финала, като водача Павел Драганов/ България/  изпусна завой в последната обиколка и падна. За щастие успя бързо да вдигне мотора си, но загуби време и се нареди на 10-то място. Победител в класа стана Андреас Психогиус(Гърция),пред Предраг Исидорович(Сърбия) и Милан Ловрич (Сърбия). На 4-то място се класира българинът Тодор Меченски /Ямаха/. Любопитно е ,че Психогиус е на 51 години, като повече от 30 години е активен състезател. Също много интересна беше битката и в клас F1000, където победителят стана известен в последните финални метри. Красимир Михайлов(България, БМВ) беше втори преди последния завой, когато изпревари Красимир Попов(България, Ямаха) и триумфира на първото място. Трети е също наш сънародник- Антон Николов(Сузуки). В този клас участие взеха 24 състезатели. При SuperSport 600 победител стана Светлин Иванов (България, Ямаха). Пет обиколки преди края Иванов излезе извън трасето, но се върна светкавично и започна отново атаката за първото място спорейки с опитния румънец Йонел Паскота. За радост на българската публика Светлин успя да изпревари съперника и с много майсторско каране пресече финалната линия първи.