Отборът на ЦСКА-София завърши годината с домакинска победа над Дунав Русе. В последен мач от 19-ия кръг на Първа лига „червените” се наложиха над своя съперник с 3:0, всблъсък изпъстрен с много емоции, но и съдийски неточности, предаде репортер на БГНЕС. Първото спорно положение в мача дойде още в 8-ата минута, при която Васил Шоповостана очи в очи със стража на домакините Георги Китанов, който го фаулира на границата на наказателното поле. Главният рефер Георги Ангелов отсъди пряк свободен удар за гостите, показвайки и жълт картон за Китанов, въпреки че можеше да последва и по-строга санкция за вратаря. „Червените” отговориха в 19-ата минута, когато Преслав Йорданов бе съборен в наказателното поле и Ангелов правилно посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката, но ударът му бе отразен отМартин Луков, който запази равенството. До края на полувремето играчите на ЦСКА-София продължиха да са по-активният тим, но така и не успяха да стигнат до гол. Такъв падна 15 минути след подновяването на играта. Преслав Йорданов засече с глава центриране на Антон Недялков, топката се отби в напречната греда и се върна в Рубен Пинто, който от близка дистанция се разписа. При повторенията обаче се видя ясно, че португалецът се намира в положение на засада. В 72-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си, след като Преслав Йорданов стреля опасно към вратата, но и този път топката срещна напречната греда. Все пак „армейците” стигнаха до втори гол в 88-ата минута, а негов автор бе Божидар Чорбаджийски, който се разписа с глава. Две минути по-рано пък Дунав остана с човек по-малко, след като Марио Петков получи втори жълт, респективно червен картон. В заключителните минути на двубоя домакините оформиха класическия си успех с гол на Александър Дюлгеров. Така ЦСКА-София записадесетата си победа от началото на сезона, след която тимът събра актив 35 точки, заемайки третата позиция в класирането. Дунав пък инкасира втора поредна загуба и остава шести с 28 пункта. /БГНЕС