Ювентус надви Интер с 1:0 в много интересен двубой от 23-и кръг на Серия А, който се игра в Торино пред 41 500 зрители.“Нерадзурите“прекъснаха серия от седем поредни победи, а след срещата се жалваха, че са били сериозно ощетени от рефера Никола Рицоли. През първото полувреме и двата отбора създадоха доста положения, но единственият гол падна в последната минута, когато Хуан Куадрадо прониза мрежата на Интер с мощен изстрели извън наказателното поле. През второто полувреме гостите имаха преимущество във владението на топката и създадените опасни моменти, но не успяха да стигнат до изравнителен гол. В допълнителното време Иван Перишич получи директен червен картон, а съотборникът му Мауро Икарди отново се оказа в епицентъра на скандал. След последния съдийски сигнал Икарди ритна топката и тя за малко не удари Рицоли по главата. Телевизионните камери запечатаха как съдията пита:“Кой ритна топката“.Сега нападателят е застрашен от сериозно наказание, което зависи от това, какво е отразено в съдийския протокол. Интер също така претендираха за две неотсъдени дузпи в тяхна полза през първото полувреме. Ювентус води в класирането с 54 точки, Наполи има 48, Рома - 47, Лацио - 43, Интер - 42. /БГНЕС