Берое надделя над Ботев (Пловдив) с 3:2 в атрактивен и динамичен двубой, който бе първи в програмата на първата шестица на XXIX кръг на Първа професионална лига. „Беройци“ на три пъти излизаха напред в резултата, койтобе открит от Педро Еуженио непосредствено преди края на първата част от Педро Еуженио. След почивката в рамките на 13 минути двата отбори си размениха общо 3 попадение – Стивън Петков изравни в 52-ата, Мартин Камбуров даде нова преднина на „зелените“ в 59-ата минута, а паритетът отново бе възстановен шест минути по-късно, след катоИван Бандаловски си отбеляза автогол. В 89-ата минута Борислав Цонев успя да изненада гостите и даде за трети път преднина на Берое, с което донесе и победата за свояотбор. Берое остава неприкосновен на третата позиция вече с актив от 54 точки, а в следващия кръг гостува на Лудогорец на 18-и април. /БГНЕС