Оксана Чусовитина спечели бронзов медал на коронния си уред прескок на Световната купа по спортна гимнастика във варненския Дворец на културата и спорта. 45-годишната узбекистанка заслужи 13,700, което беше достатъчно да й осигури отличието.

Феноменалната спортистка се готви за своята осма олимпиада, което е рекорд в световната гимнастика.

"Благодаря за огромната подкрепа! Беже много тежко, но някак се справих", написа в социалните мрежи минути след състезанието състезателката на Узбекистан. Тя бе аплодирана бурно от публиката в залата във Варна.

Със златото на прескок във Варна триумфира Колин Девияр (Франция) - 14,150. Втора е рускинята Уляна Перебиносова с 13,950.

Димитър Димитров завърши на осмо място във финала на земя на Световната купа по спортна гимнастика във Варна. Българинът получи оценка 13.350.

Победител е Аурел Бенович (Хърватия) - 14.950. На Димитров предстои още едно участие във финал в неделя - на прескок.

Единствената българска състезателка, влязла във финалите - Елизабет Николова, завърши на 9-о място на греда. Българската състезателка получи 10,950.

Тя влезе във финала с уайлд кард. Победителка е украинката Анастасия Бачинска - 13,250.

При мъжете чакаме и изявите в битките за медали на Йордан Александров, който е сред осемте най-добри на успоредка и висилка.