Люис Хамилтън спечели Гран при на Мексико във Формула 1 и поддържа напрежението върху лидера в генералното класиране и негов съотборник в Мерцедес Нико Розберг, който финишира втори и има 19 точки преднина два кръга преди края. Днес Розберг загуби седем точки от аванса си, но две втори места в последните два старта ще го направя световен шампион. Последните две състезания за сезона са в Бразилия и Абу Даби. Хамилтън тръгна нервно днес и се озова извън пистата в тревата още на първи завой, но след това направи отлично състезание и контролираше преднината пред германския си съотборник. Британецът записа 51-а победа във Формула 1 и се изравни с легендата Ален Прост, а само Михаел Шумахер има повече от него. Надпреварата беше по-напечена за лидера в шампионата Розберг, който още в първия завой преживя лек контакт с „Лудия Макс” Верстапен и мина през тревата. По-интересна беше битката за третото място. Верстапен продължи с инцидентите и бавеше Себастиан Фетел. Верстапен излезе от трасето, но дори и това не му попречи да задържи позицията си пред Фетел, който беше бесен и питаше по тийм радиото какви глупости върши пилотът на Ред Бул. Верстапен се добра трети до финала и влезе в стаята на призьорите за меренето на кантара, но там научи, че е наказан с 5 секунди и не той, а Себастиан Фетел е трети, докато Макс остана пети зад германеца и съотборника си Даниел Рикардо. Резултати в състезанието за Гран при на Мексико, 19-и кръг за сезона във Формула 1: 1. Люис Хамилтън /Мерцедес/ 2. Нико Розберг /Мерцедес/ 3. Себастиан Фетел /Ферари/ 4. Даниел Рикардо /Ред Бул/ 5. Макс Верстапен /Ред Бул/ 6. Кими Райконен /Ферари/ 7. Нико Хюлкенберг /Форс Индия/ 8. Валтери Ботас /Уилямс/ 9. Фелипе Маса /Уилямс/ 10. Серхио Перес /Форс Индия/ 11. Маркус Ериксон /Заубер/ 12.